Yazı Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 23:34 Bu yazı 144 kez okundu
 
LİYAKATSİZ, YETERSİZ VE AHLAKSIZ AMİR VE MEMURLARIN DEVLETE VE MİLLETE ZARAR DÖNGÜSÜ
Ziyaulhak YAMAÇ
batmanhalkinsesigazetesi@hotmail.com
 
 

Kapitalist sistemlerdeki Amir veya Memurlar yani (bürokrasi) tüm kötü seçenekleri deneyip vatandaş acıdan kükreyerek savunmaya geçtikten sonra mecburiyetten mantıklı seçeneği uygulamaya başlarlar. Aksi halde ise yeni bir toplumsal franksiyonun doğmasına sebep olurlar.

Mağduriyetten doğan bu franksiyon önce barışçıl eleştiri, etkinlik, eylem ve ses duyurmak için örgütlenmelere girişir.

Söz konusu mantıksız zulüm kokan uygulamalara son verilmez ise legal ve haklı olarak toplumsal destekle doğan sosyal örgüt bir şekilde iç ve dış etkenlerin çabasıyla şiddete yönelir.

Bu sebepten dolayı sefih, liyakatsiz, öngörüsüz danışman, memur ve yetkililer mağduriyetten doğan bu yapıyı illegal olarak tanımlayıp yasaklayarak toplumun desteğinin kesilmesini bekler fakat bazen ters tepki ile sonuçlanır daha fazla toplumsal desteği almaya ve büyümeye devam eder.

Bu durum karşısında sefih, liyakatsiz, ahlaksız, öngörüsüz Devlet kurumlarında çöreklenmiş bürokrasi yeni bir yöntem ile Devlet kadrolarına daha fazla memur, güvenlik görevlisi danışman almaya başlar bu durum külfeti artırır lakin sorunu çözer mi azdırır mı tarihimizde onlarca örnekleri var.

Şimdi size soruyorum toplumdaki en eğitimsiz vatandaşa sorsanız bu sorun neden doğdu diye size ilk baştaki bürokrasinin mantıksız davranışın ortadan kalkması ile çözülebileceğini söylemez mi? külfetsiz, masrafsız, basit ve kısa yol dururken zahmetli maliyetli yol öngörüsüzlüğün ve yetersizliğin bir sonucudur.

Daha basit yollar var iken Devlet kurumlarında mikro devletçikler kuranlar sırf makam, mevki, çıkar ve güç kaybedilmesin diye kişisel ikbal peşinde koştukları için problemler yumağında çevrilip dönüyoruz.

Maddi ve manevi Maliyetleri ise hep birlikte bütün ülke vatandaşları çekiyoruz.

Yeter artık bu Devlet amir ve memur azınlığına bırakılmayacak kadar önemlidir. Millet servetine sahip çıkmalıdır.

Namus metre çıkarılmalı ve Devlet bu asalaklardan temizlenmelidir.

Balık baştan kokar deyimi ile baş tedavi edilmelidir. Baş Devlet kurumlarındaki liyakatsiz ve yetersiz tüm amir memur ve hizmetlilerdir.

İlanen duyurulur.

 
 
 
Etiketler: LİYAKATSİZ,, YETERSİZ, VE, AHLAKSIZ, AMİR, VE, MEMURLARIN, DEVLETE, VE, MİLLETE, ZARAR, DÖNGÜSÜ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Arşiv
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı